LAQ KONSTRUKTORIAI ATITINKA ŽAISLAMS KELIAMUS AUKŠČIAUSIUS KOKYBĖS IR SAUGUMO STANDARTŲ REIKALAVIMUS

 

Visos medžiagos, iš kurių gaminamos „LaQ“ detalės (įskaitant ir lietą plastiką), yra PAGAMINTOS TIK JAPONIJOJE. „LaQ“ rinkiniai taip pat išskirtinai komplektuojami TIK JAPONIJOJE.

 „LaQ“ detalės yra pagamintos iš aukštos kokybės ABS polimero (tvirto ir atsparaus termoplastiko) ir POM (poliacetalio, pasižyminčio dideliu mechaniniu stiprumu, standumu, elastingu, atspariu smūgiams žemoje temperatūroje, maža vandens sugertimi) sintetinio polimero plastikų.

 „LaQ“ atitinka Europos standartą EN 71,kuris nustato saugumo reikalavimus žaislams, tarp kurių – reikalavimai žaislų paskirčiai, medžiagų cheminei sudėčiai, dažams, amžiaus grupės žymėjimui ir kt. Šiuos standartus turi atitikti visi žaislai, parduodami Europos Sąjungoje (ES).

EN 71-1 standartas nustato žaislų mechaninių ir fizinių savybių išbandymo reikalavimus bei metodus, kuriais tikrinama, ar vaikai, atsižvelgiant į jų amžių, žaislus naudoja pagal paskirtį ir taip, kaip yra numatę žaislo išradėjai ir gamintojai.

EN71-2 standartas nustato reikalavimus, susijusius su žaislo ir medžiagų, iš kurių jis pagamintas, degumo laipsnį, siekiant išvengti vaiko sužalojimo nuo nudegimo. Tikrinama, ar medžiagose, iš kurių pagamintas žaislas, nėra draudžiamų degiųjų medžiagų, kaip ilgai žaislas dega, kokiu greičiu nuo jo pasklinda liepsna.

EN 71-3 standartas nustato reikalavimus dažų, glazūros, lako, graviūrų ir kitokiai dangai, kuria padengti žaislai. Tikrinama, ar vaikas, žaisdamas su žaislu, negali apsinuodyti ar praryti žaislo ar jo dalių, turint galvoje, kad jis gali jį dėti į burną, čiulpti ir pan. 

„LaQ“ yra paženklinti CE ženklu, kuris yra privalomas atitikties ženklinimas visiems gaminiams, kuriais prekiaujama Europos ekonominėje erdvėje (EEE). CE ženklu žymimi gaminiai, kuriais prekiaujama už EEE ribų, nors jie buvo pagaminti EEE teritorijoje ir pirmiausia buvo skirti prekybai EEE teritorijoje. Dėl to CE ženklas tapo žinomas visame pasaulyje net žmonėms, kurie nėra susipažinę su Europos ekonomine erdve.

Gaminio paženklinimas CE ženklu turi kelias prasmes ir reiškia, jog:

  • gamintojas deklaruoja, jog jo pagamintas gaminys atitinka esminius Europos normų reikalavimus dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos, kurie yra vadinami  bendru „gaminių direktyvų“ pavadinimu;
  • gaminio ženklinimas CE ženklu valstybinėms rinkos priežiūros institucijoms rodo, jog gaminys tos šalies rinkai yra teikiamas legaliai;
  • gaminio ženklinimas CE ženklu užtikrina laisvą tokio gaminio judėjimą Europos laisvosios prekybos asociacijos bei Europos Sąjungos vieningoje rinkoje (iš viso 28 valstybėse);
  • gaminių ženklinimas CE ženklu suteikia galimybę muitinėms bei nacionalinėms rinkos priežiūros institucijoms pašalinti iš rinkos gaminius, neturinčius atitikties patvirtinimo dokumentų. 

Gaminius, kuriuos privalu žymėti CE ženklu, ir kurie juo yra nepažymėti ar pažymėti neteisėtai, tiekti rinkai yra neleidžiama, kadangi jų atitiktis nustatytiems saugumo reikalavimams nepatikrinta.

„LaQ“ taip pat atitinka Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Vartotojų produktų saugos priemonių įstatymo (VPSPĮ) standartus, kurie nustato reikalavimus, susijusius su švino ir ftalatų (sveikatai pavojingų žmogaus pagamintų teršalų) naudojimu vaikiškuose produktuose, žaislų saugumu, ilgalaikio naudojimo kūdikių ir pradedančių vaikščioti kūdikių prekėmis.

„LaQ“ atitinka ST CE ASTM EN CCC ir HR4040 (101, 108 16CFR 1303 skyrius) saugos standartus. 101 skyrius reguliuoja švino ir švino dažų kiekį vaikiškuose produktuose. 108 skyrius nustato tam tikrų gaminių, turinčių konkrečių ftalatų, pardavimo uždraudimą.

„LaQ“ atitinka ASTM, tarptautinės standartų (standartizavimo) organizacijos, standartus. Egzistuoja daugiau kaip 12,000 ASTM visame pasaulyje galiojančių standartų. ASTM teikia novatoriškas verslo paslaugas, kurios padeda užtikrinti pasitikėjimą perkamais ir naudojamais produktais.

„LaQ“ atitinka Kinijos gamintojų asociacijos (KGA) testavimo ir sertifikavimo laboratorijų standartus. Saugumas, kokybė ir išskirtinumas yra būtini visiems žaislams ir vaikiškiems gaminiams. KGA kompetentingai atlieka daugybę specializuotų žaislų bandymų ir kalibravimą, kurie padeda užtikrinti, kad produktai atitinka reguliavimo normas, standartus ir sutartinius įsipareigojimus. KGA siūlo paslaugas, kurios skirtos padėti minimizuoti brangių prekių grąžinimo ir atšaukimo riziką bei efektyviai palengvinti priėjimą prie globalios rinkos. KGA specializacija – daugybė įvairių žaislų ir vaikiškų produktų bandymų.

 

TURITE KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:

- skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba

- rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums

atsakyti.

 Sekite Japoko naujienas


Prenumeruodami naujienlaiškį pirmieji sužinosite Japoko naujienas

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

*}