"LAQ KONSTRAVIMAS PER SMEGENŲ MOKSLO PRIZMĘ"

Kairysis smegenų pusrutulis

Kalbiniai gebėjimai, sąmoningas mąstymas

Dešinysis smegenų pusrutulis

Intuicija ir vaizduotė, pasąmoninis mąstymas

Dėmesio koncentracija

„LaQ“ detalių jungimas yra labai smagus procesas, kuris įtraukia kurti ir sukonstruoti savo žaislą. Tai padeda susitelkti ir sukoncentruoti dėmesį, tuo pačiu besidžiaugiant „LaQ“.

Spalvų pojūtis

„LaQ“ yra trijų pagrindinių spalvų: raudonos, geltonos ir mėlynos. Taip pat jų dar yra žalios, juodos, baltos ir įvairių pastelinių spalvų. Skirtingų spalvų „LaQ“ detalių konstravimas ir jungimas padeda vaikui lavinti spalvų derinimo pojūtį

Matematinis ir loginis mąstymas

Iš „LaQ“ detalių galima sudėlioti trijų dimensijų erdvinius, daugiasienius ir kitokius geometrinius modelius, jų konstravimas labai prisideda prie vaiko smegenų vystymosi. Vaikai, žaisdami su „LaQ“, lavina matematinį ir loginį mąstymą.

Kūrybingumas ir saviraiška

Iš unikalių „LaQ“ detalių vaikas gali sukonstruoti begalę modelių: automobilį, gyvūną, erdvinį rutulį ar savo įsivaizduojamą objektą! Žaisdamas vaikas mokosi atskleisti savo kūrybingumą ir patirti džiaugsmą,galėdamas išreikšti savo idėjas ir fantaziją.

VAIKAI MOKOSI ŽAIZDAMI, IR TAI YRA REIKŠMINGA JŲ AUGIMO DALIS

KAIP „LAQ“ PRISIDEDA PRIE SMEGENŲ VYSTYMOSI ŠIANDIENOS PASAULYJE

Mūsų protėviai vystėsi daugiau nei 200 000 metų ir, naudodamiesi penkiais pojūčiais, davė pradžią mūsų žmonių civilizacijai. Mes, kaip šios civilizacijos palikuonys, naudojamės savo penkiais pojūčiais, išgyvendami žmogiškąsias emocijas bei mokydamiesi moralinių vertybių ir taisyklių.

Naujausi smegenų tyrimai įrodė, kad spartus informacinių technologijų (IT) progresas iš žmogaus smegenų reikalauja daugiau pastangų, valdant informaciją jau visiškai naujame lygyje. Šio naujo lygmens informacijos valdymas ypatingai susijęs su vizualine stimuliacija, kuri anksčiau nebuvo tokia įprasta žmogaus veiklai.

„LaQ“ gamintojo nuomone, šiandieninės socialinės problemos rodo, jog žmogus fiziškai nesugeba prisitaikyti prie sparčiai besivystančių technologinių pokyčių dinamikos. Todėl su „LaQ“ siekiama pakeisti vaikų žaidimų turinį ir rimtai permąstyti mūsų vaikus supančią aplinką, kad nuo mažų dienų jų mažos galvytės išmoktų geriau adaptuotis prie nuolatinių milžiniškų informacinių technologijų ir apskritai aplinkos pokyčių.

„LAQ“ SKATINA VAIKŲ SMEGENŲ VYSTYMĄSI

Nihon universiteto profesorius, medicinos mokslų daktaras Akio Mori

Kalbant mokslininkų kalba, „LaQ“ konstravimas skatina vaikų smegenų vystymąsi, stimuliuodamas asociacinės smegenų žievės kaktos skiltyje sritis, per kurias perduodama informacija apie spalvas ir formas, taip pat smegenų žievės momens skiltį viršugalvyje, kuri susijusi su erdviniu suvokimu, bei smegenėles ir motorinę smegenų sritį, kuri turi įtakos vaiko gabumų vystymuisi ir smulkiosios motorikos koordinacijai.

Kai žaidžiama su „LaQ“, informacija apie formas ir spalvas yra siunčiama į priešakinę smegenų zoną, kur yra priimami sprendimai, kokių žingsnių reikia, norint įsivaizduoti ar sukurti formą, kuri dar neegzistuoja.

Tyrinėdami vaikų smegenų veiklą jų žaidimo su „LaQ“ metu, mes patvirtinome, kad abu – kairysis ir dešinysis – smegenų pusrutuliai tampa itin aktyvūs. „LaQ“ rekomenduojamas kaip idealus žaislas, siekiant padėti vaikų smegenims vystytis. Tai taip pat yra tobulas žaislas vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimui, drauge dalinantis idėjomis apie tai, ką ir kaip sudėlioti iš „LaQ“ detalių.

Žaidimo su spalvotomis „LaQ“ detalėmis metu spalvų derinimo procesas, pasitelkiant vaizduotę ir saviraišką, stimuliuoja dešinįjį smegenų pusrutulį, dar žinomą kaip nesąmoningas smegenis, atsakingas už intuityvų vaiko mąstymą.

Jungiant ir konstruojant savo vaizduotės kūrinį iš „LaQ“ detalių, sutelktas dėmesys, matematinis ir loginis mąstymas įžiebia vaiko kairįjį smegenų pusrutulį, dar vadinamą sąmoningomis smegenimis, kurios atsakingos už kalbinius vaiko gebėjimus.

Fotografija kairėje pusėje rodo aštuonerių metų berniuko smegenų aktyvumą ramybės būsenoje ir žaidimo su konstruktoriumi „LaQ“ metu. Raudonos zonos žymi, kur smegenų aktyvumus yra didžiausias. Mūsų tyrimai įrodo, kad vaikų smegenys, žaidžiant su „LaQ“, yra stimuliuojamos tiek kairėje, tiek ir dešinėje pusėse.

Nihon universiteto e. svetainė (http://www.nihon-u.ac.jp)

 

Pradinės mokyklos „Jiyuunomori Gakuen“ direktorius ir matematikos mokytojas Yutaka Nakano

Norėdamas įsitikinti, kad iš „LaQ“ detalių įmanoma sukurti uždarą formą, pirmiausia ir sukūriau uždaros formos modelį. Pamatęs pagrindines trikampes bei 120 laipsnių jungiamąsias „LaQ“ detales pamaniau, kad tai yra įmanoma.

„LaQ“ yra įdomus konstrukcinis žaislas todėl, kad jis yra paprastas: jį sudaro vos 7 rūšių detalės, iš kurių galima sukurti neribotą įvairių formų ir konstrukcijų modelių skaičių. Žaidžiant su „LaQ“, vaiko protas užtvindomas naujais vaizdiniais ir atradimais, nes jis pasitelkia savo idėjas, vaizduotę ir proto miklumą, kurdamas iššūkio vertas konstrukcijas.

„LaQ“ žaislai vaikams suteikia labai daug pasitenkinimo, nes galima ne tik sugalvoti savo žaislą vaizduotėje, bet jį sukonstruoti ir realiai matyti, laikyti bei žaisti su juo.

„Jiyuunomori Gakuen“ mokykloje veikia ypatingai unikalus klubas Skeleto studijų klubas, kuriame yra tiriami įvairių gyvūnų skeletai ir jų ekosistemos. Moksleiviai išbando savo jėgas, konstruodami skeletus iš „LaQ“. Jie ne tik sugebėjo sukurti 3 dimensijų kaulų struktūrą, jiems pavyko sukonstruoti išlenktų linijų ragus, naudojant ypač išmanias sudedamąsias dalis. Kitas jų projektas – sukurti dar sudėtingesnį modelį iš „LaQ“ detalių.

„Jiyuunomori Gakuen“ e. svetainė (http://www.jiyunomori.ac.jp)

TURITE KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:

- skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba

- rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums

atsakyti.Sekite Japoko naujienas


Prenumeruodami naujienlaiškį pirmieji sužinosite Japoko naujienas

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

*}